Dach słoneczny!!!

Innowacyjne rozwiązanie już w Polsce! Metalowy dach słoneczny to połączenie pokrycia dachowego razem z instalacją fotowoltaiczną. Takie zintegrowane systemy noszą miano BIPV (ang. Building Integrated Photovoltaics) i cieszą się coraz większą popularnością. Rozwiązanie to łączy w sobie funkcjonalność energetyczną, budowlaną i architektoniczną. Moduły fotowoltaiczne nie są już tylko źródłem darmowej energii elektrycznej, lecz mogą pełnić również funkcje dekoracyjne czy termoizolacyjne. Do zalet takiego systemu należą:

  • produkcja energii elektrycznej bezpośrednio w miejscu jej zainstalowania,
  • maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej na terenach zabudowanych,
  • zwiększona niezależność energetyczna obiektów,
  • oszczędność na konwencjonalnych materiałach budowlanych,
  • możliwość lepszego zabezpieczenia paneli przed uszkodzeniem czy kradzieżą.
W modułach Roofit.solar energia elektryczna wytwarzana jest w cienkiej warstwie ogniwa fotowoltaicznego pokrywającej blachę. Połączenia modułów są wykonane pod pokryciem, między łatami. Instalacja jest tak łatwa, jak instalacja standardowego metalowego dachu "na rombek" Moduły są dostępne w trzech wymiarach. System ten zastępuje tradycyjne pokrycie dachowe i materiały elewacyjne łącząc w sobie zalety dachu i fotowoltaiki.
Dzięki takiej instalacji mamy tradycyjny i elegancki wygląd dachu, który nie odróżnia się od innych pokryć dachowych.
Wytwarzamy energię elektryczną, co zmniejsza nasze rachunki. Wykonanie takiej inwestycji pozwala cieszyć się produkcją własnej energii przez dziesięciolecia.  Możesz uniezależnić się całkowicie od dostaw energii z sieci.
Dach Roofit Solar zwraca koszt instalacji kilka razy w czasie jego użytkowania i zwiększa klasę energetyczną domu. 
Montaż jest bardzo łatwy, nie ma możliwości uszkodzenia pokrycia dachowego czy powstania nieszczelności, jak ma to miejsce przy tradycyjnej instalacji fotowolticznej, ponieważ moduł fotowoltaiczny i pokrycie dachowe to jeden element.
Powierzchnia modułu posiada dużą wytrzymałość mechaniczną ze względu na swoją budowę. Odporna jest na grad o średnicy 35 mm i prędkości 165 km/h. Powierzchnia dachu jest antyplamowa i współpracuje z każdym inwerterem oraz optymizerem

Ekosfera Energia Odnawialna Sp. z o.o.

ul. Czajkowskiego 48

38-400 Krosno

NIP 684-263-73-04

 

tel. 666 520 905  ekosfera.dotacje4@wp.pl

tel. 666 813 149  ekosfera.dotacje5@wp.pl