Rynek odchodzi od tradycyjnych systemów ogrzewania, opartych na węglu. Coraz bardziej popularne stają się pompy ciepła czy ogrzewanie elektryczne. W przyszłości to te systemy będą najbardziej pożądane. Dodatkowo nowelizowane przepisy unijne wymuszają w najbliższych latach likwidację systemów grzewczych opartych na spalaniu. Będzie to dotyczyć budynków nowo budowanych, jak i już istniejących.

 

Technologia ogrzewania podczerwienią wykorzystuje naturalne zjawisko, jakim jest ogrzewanie Ziemi przez Słońce. Podczerwień to składowa promieni emitowanych przez naszą gwiazdę. Fale podczerwone są niewidoczne dla ludzkiego oka, ale odbierane są przez obiekty, na które padają w postaci ciepła. Podczerwieni nie można mylić z promieniowaniem UV czy promieniami X. Fale te wykorzystywane są w medycynie, stosowane w inkubatorach, do ogrzewania noworodków po urodzeniu czy leczeniu stanów zapalnych.

 

Ogrzewanie podczerwienią!!

06 maja 2020

System ogrzewania falami IR jest bardzo bezpieczny, gdyż  nie ma tutaj możliwości zaczadzenia. Podczas konwekcyjnego ogrzewania grzejnikami istnieje ruch powietrze, przy ogrzewaniu podczerwienią ruchu tego nie ma. Jest to bardzo ważne dla alergików, ponieważ wtedy nie są przenoszone pyłki, proch czy drobnoustroje. Dodatkowo suszenie ścian likwiduje pleśń i grzyby.

 

Folia grzewcze Dram Heat jest także odporna na uszkodzenia, przerwanie czy przewiercenie jej nie powoduje wyłączenia reszty systemu z ogrzewania. Koszty instalacji takiego systemu dla domu o powierzchni 120m^2 to około 17 tysięcy złotych. Koszty użytkowania to około 2 tysięcy rocznie, przy zapotrzebowaniu na energię na poziomie 70 kWh/m^2 rocznie.

Więcej informacji można uzyskać w zakładce "Oferta" - "Folia grzewcza"

Ekosfera Energia Odnawialna Sp. z o.o.

ul. Czajkowskiego 48

38-400 Krosno

NIP 684-263-73-04

 

tel. 666 520 905  ekosfera.dotacje4@wp.pl

tel. 666 813 149  ekosfera.dotacje5@wp.pl